Kaip tapti permanentinio makiažo meistre?

Permanentinio makiažo sritis yra išties populiarumo piką išgyvenanti grožio sfera, kuri traukia (dažniausiai) moteris išmokti šio meno ir dirbti šioje srityje. Taigi, kaip tapti permanentinio makiažo specialiste? Nuo ko pradėti?

Šioje srityje dirbu jau daug metų, todėl norėčiau pasidalinti su tavimi keletą pagrindinių aspektų ir atsakyti į pagrindinį klausimą – „ nuo ko pradėti?“. Iš esmės pagal dabartinius higienos reikalavimus permanentinio makiažo meistru gali tapti kone kiekvienas to norintis ir apie tai svajojantis, nereikia jokio papildomo išsilavinimo, tai reiškia nėra privaloma turėti medicininio ar kosmetologinio išsilavinimo, beabejo tai būtų didžiulis pliusas, tačiau tai nėra privaloma pagal higienos normas ar šiandieninius Lietuvos įstatymus.

Svarbiausia, kad būsimas meistras praeitų bazinius permanentinio makiažo kursus pas tokią mokytoją, kuri suteiks tvirtą žinių ir įgūdžių bagažą, kad užtikrintai galėtum darbuotis ir visuomet konsultuotis, jei iškyla klausimai darbų eigoje.

Atsirinkti gerą mokytoją-meistrę yra labai sudėtinga pradedančiam meistrui, kuris dar absoliučiai nesiorentuoja permanentinio makiažo rinkoje, todėl patarčiau atkreipti dėmesį į mokytojo darbus, bei žinoma asmenybę, nes su šia mokytoja reikės konsultuotis ir daug bendrauti ateityje.

Mokytoja turėtų būti nuoširdi ir atvira, atskleisti visas paslaptis ir subtilybes, kurias galėsi panaudoti savo darbų praktikoje.

Taip pat svarbus aspektas, kad mokytoja nebendradarbiautų su tam tikromis firmomis, būtų nepriklausoma, nes tik tuomet galės nešališkai papasakoti apie geriausius rinkoje pigmentus, permanentinio makiažo aparatus ir kitas ilgalaikio makiažo darbui reikalingas priemones. Atkreipkite dėmesį, kad daugelis populiariųjų meistrų atstovauja tam tikrą brendą, todėl bus suinteresuoti, kad jūs naudotumėte tik tam tikrus pigmentus, aparatus ar anestetikus.

Baigus bazinius kursus, susitvarkius kelis dokumentus (higieninį pasą, medicininę knygelę, verslo liudijimą ar individualią veiklą) galite pradėti darbuotis. Mano patarimas būtų pradėti dirbti iškart tik baugus kursus, nelaukite nieko. Nes naujos informacijos bus labai daug, todėl turite tas žinias įtvirtinti praktiškai dirbant. Kuo ilgiau lauksite ir delsite tuo labiau pradėsite bijoti.

Permanentinio makiažo sritis reikalauja praktikos ir dar kartą praktikos. Tik daug praktikuojantis tapsite rimtu meistru. Dirbti reikia nuolat, jei nerandate klientų turite dirbti ant dirbtinės odos (latekso), svarbiausia lavinti ranką. Niekas kitas už jus to nepadarys.

Ir auksinė taisyklė – jei išgyvenai šioje sirtyje dirbdamas bent 3-5 metus – liksi čia jau visam gyvenimui. Būtent per pirmuosius 3 metus suprasi ar tai skirta tau.

Taigi, būsimos meistrės tikiuosi bent truputį padėjau išdėsčius esminius niuansus būsimai meistrei.